KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12746047
*
nr 1274 6047
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Akvarell, Modell, tillskriven, bladets mått: 15x11 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 19:21:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 12:28:00
1
150 kr
9/9 14:09:49
2
200 kr
9/9 17:00:02
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg yngve berg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13
*
Yngve Berg
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
nr 1274 6047
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Akvarell, Modell, tillskriven, bladets mått: 15x11 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 12:28:00 | 1 | 150 kr |
9/9 14:09:49 | 2 | 200 kr |
9/9 17:00:02 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg yngve berg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13